آرشیو نویسنده: رها محسنی

کاشت ۱۶۰۰ اکالیپتوس در خوزستان / ‏مصرف‬ آب در استان کاهش یافت

استاندار خوزستان به اجرای طرح زراعت چوب در استان اشاره کرد و گفت: مقرر شده است در هر هکتار بین یک هزار تا یک هزار و ۶۰۰ اصله درخت اکالیپتوس کاشته شود.

خواندن ادامه مطلب

صادرات آمریکا به روسیه به کمترین رقم در ۳۲ سال گذشته رسید

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط اداره سرشماری ایالات متحده، صادرات کالاهای آمریکایی به روسیه در ژانویه ۲۰۲۴ به ۳۰ میلیون دلار رسید که پایین ترین رقم در ۳۲ سال گذشته محسوب می‌شود.

 

خواندن ادامه مطلب

وقتی همه برای کنترل بازار، پای کار آمدند

اگراین هفته در تعطیلات آخر هفته، برای خرید به بازاربزرگ، نمایشگاه‌های بهاره، ‌بازارهای میوه و تره بار، فروشگاه‌ها و مغازه های سطح شهر و… سرزده باشید،  حتما شاهد آن بوده‌اید که بازرسان اتحادیه های صنفی حضوری بسیار پررنگ تر از هر سال دارند ، شاید شما هم از این حضور پر تعداد ومنظم تعجب کرده باشید و از خودتان پرسیده باشید مگر چه اتفاقی افتاده است که بازرسی‌ها و کنترل ها امسال با این شدت انجام می‌شود؟اگر شما هم می خواهید جواب این سئوال را بدانید، این گزارش را بخوانید.

خواندن ادامه مطلب

معرفی ۱۰ استاندارد ملی تدوین‌شده در حوزه نانوپوشش‌ها

نشست تخصصی «استانداردسازی محصولات نانوپوشش» با حضور تنی چند از اساتید دانشگاه‌های کشور، فناوران و نمایندگان شرکت‌های فعال در حوزه نانوپوشش‌ها، در محل ستاد توسعه فناوری‌های ‌نانو و میکرو برگزار شد.

خواندن ادامه مطلب

افتتاح فاز یک مجتمع کشت و صنعت پاک چوب با حمایت مالی بانک سپه و با حضور رئیس جمهوری

فاز اول مجتمع کشت و صنعت گروه صنعتی پاک چوب، به‌عنوان بزرگترین واحد تولید ورق‌های فشرده چوبی در غرب آسیا، با حضور رئیس جمهوری افتتاح و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

خواندن ادامه مطلب

سراب اتحادیه اروپا پیش روی ارمنستان

این امر بدیهی است که هیچ کس قرار نیست در ارمنستان در حال فروپاشی سرمایه گذاری کند، ارمنستانی بدون دسترسی به دریا و بدون یک اقتصاد پایدار که در محاصره  دو کشور ترک‌زبان قرار گرفته است.

 

خواندن ادامه مطلب

افزایش ۵۲ درصدی صادرات کالا از خراسان جنوبی به کشور افغانستان

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: صادرات کالا از خراسان جنوبی به کشور افغانستان از لحاظ ارزشی ۴۳ درصد و از لحاظ وزنی ۵۲ درصد افزایش داشته است.

 

خواندن ادامه مطلب

انهدام ۳ باند بزرگ و سازمان‌یافته قاچاق چوب در مازندران/ حضور تبعه خارجی در جمع قاچاقچیان

مدیرکل منابع طبیعی مازندران – ساری با اشاره به شناسایی و انهدام ۳ باند سازمان‌یافته قاچاق چوب در جنگل‌های این استان گفت: تاکنون بیش از ۵۰ نفر که برخی تبعه خارجی و بعضی مزدور بوده و سردشته داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

 

خواندن ادامه مطلب

کاهش میانگین زمانی پاسخ به استعلامات و صدور مجوز‌ها

دبیر شورای راهبری پنجره واحد مدیریت زمین گفت: تا قبل از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، میانگین صدور مجوز‌ها بالغ بر ۱۵۳ روز و جواب استعلام‌ها تا ۷۰ روز بود که امروز میانگین صدور مجوز‌ها به کمتر از ۵۰ و استعلام‌ها به کمتر از ۲۰ روز رسیده است.

خواندن ادامه مطلب

اقدام جهادی برای نجات جنگل‌

یک گروه ۱۲ نفره متشکل از کارشناسان مجرب بازنشسته سازمان منابع طبیعی با سابقه ۳۰ سال فعالیت در تهیه طرح جنگل داری به یاد همکاران مرحوم سازمان خود برای نجات جنگل با اقدام جهادی در دو هکتار از زمین‌های کمرپشت سوادکوه اقدام به نهال‌کاری درختان «پیسه آ» و «سرو نقره‌ای» کردند.

خواندن ادامه مطلب

صدور مجوز کارگزاری ادبی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این زمینه فعالیت معاونت فرهنگی باید به نوعی توجه به همه ساحت فرهنگ باشد؛ از حوزه تولید کاغذ تا تولید کتاب و ترویج آن. در مجموعه زنجیره نشر باید اتفاق دیگری برای تولیدات مکتوب رخ دهد، که اداره کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی پوشش دهنده این توقع از حوزه فرهنگی است.

خواندن ادامه مطلب

بهبود ۴۰ درصدی در پردازش تصاویر و شناسایی تخلفات حوزه زمین

براساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران با تلاش تیم فنی سامانه پنجره واحد زمین، پردازش تصاویر ماهواره‌ای و شناسایی تخلفات، بهبود ۴۰ درصدی نسبت به ابتدای سال جاری را تجربه کرد.

خواندن ادامه مطلب

کاغذ دیواری نانویی با قدرت گرمایشی تولید شد

محققان نوعی کاغذ دیواری نانویی ساختند که می‌تواند جریان برق را به امواج مادون قرمز تبدیل کند و موجب گرمایش داخل ساختمان شود.

خواندن ادامه مطلب

طرح زراعت چوب برای ۶۰۰ هزار نفر در خوزستان اشتغال‌زایی می‌کند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان، گفت: با اجرای طرح زراعت چوب نیاز ۲۰ شرکت صنایع چوبی تامین خواهد شد و ۶۰۰ هزار نفر در خوزستان اشتغال‌زایی دارد.

 

خواندن ادامه مطلب

هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب نیازمند خانه‌تکانی هستند

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه فومن و شفت تصریح کرد: گیلان علوه بر پتانسیل های کشاورزی و گردشگری در زمره استانهای صنعتی نیز قرار دارد اما در بخش صنایع تبدیلی موفقیت های چندانی حاصل نشده است. به طور مثال کارخانه چوب و کاغذ ایران (چوکا) در شهرستان رضوانشهر که برای تامین مواد اولیه کشت و زراعت چوب شرکت جنگل شفارود را تاسیس کرد امروز فقط با ۳۰ درصد ظرفیت فعال است و چوب شفارود به شرکت چوب و کاغذ مازندران فروخته می شود.

خواندن ادامه مطلب

اصلاح قوانین در حمایت از حقوق مردم اولویت است

برای احیای کارخانه چوکا، اصلاح و بازسازی امور اداری و ساختار مالی شرکت اعلام کرد و افزود: باید از صنایع همگن چوب در کنار تولید کاغذ، کارتن، کرافت و لاینینگ کارخانه استفاده کنیم و تنوع محصولات را بالا ببریم.

خواندن ادامه مطلب

چاپ جعبه مقوایی تیراژ کم ۵۰ تایی در دیان چاپ

اغلب برای کسب و کارهایی که به دنبال برندسازی هستند، یک ضرورت به حساب می آید. اغلب شرکتها، برندها برای فروش و ارسال محصولات خود به بسته بندی نیاز دارند و اغلب بهترین بسته بندی که چاپ جعبه هست را انتخاب می کنند.

خواندن ادامه مطلب

وضعیت ادامه یابد کمبود کالا خواهیم داشت

متاسفانه بسیاری از واردکنندگان کاغذ و مقوا بیش از دو ماه است که در نوبت تخصیص ارز هستند، بانک مرکزی هم ترتیب اثری نمی‌دهد، کالاها در گمرک در انتظار ترخیص هستند،‌ اما با توجه به اینکه ارزی اختصاص پیدا نکرده است،‌ امکان تخصیص نیست.

خواندن ادامه مطلب

تاثیرات مثبت استفاده از تکنولوژی جوهرزدایی برای بازیافت کاغذ

از مهمترین مزایای بازیافت کاغذ باید به حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده اشاره کنیم. در واقع تمام درختان و جنگل‌های کشور یک سرمایه ملی هستند که به واسطه آن‌ها می‌توانیم انواع محصولات کاغذی را تولید کنیم. با توجه به آمار سالانه که مبنی بر از بین رفتن چندین کیلومتر مربع جنگل در سراسر کشور گزارش می‌شود، همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا با جمع‌آوری و بازیافت آنها، دِین خود را به نسل آینده ادا کنیم و منابع غنی را برای آن‌ها به جا بگذاریم.

 

خواندن ادامه مطلب

واردات بیش از ۲ میلیون تن کالا از گمرکات گیلان

عمده کالاهای وارداتی از گمرکات گیلان به واردات کالاهای اساسی غلات، گوشت و روغن اختصاص یافته و سایر کالاها شامل چوب و تخته، محصولات شیمیایی، کاغذ، مقوا، خمیر چوب، ماشین آلات و لوازم و قطعات آن است.

خواندن ادامه مطلب