آرشیو دسته بندی: مصاحبه

در این بخش مصاحبه های صنایع سلولزی منتشر می گردد

چهارمحال و بختیاری در طرح مدیریت پسماند به ۶ منطقه تقسیم شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: بازیافت پسماند و نصب تجهیزات در مناطق و شهرستان‌های که زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد صرفه اقتصادی ندارد و هم‌اکنون در طرح مدیریت پسماند استان به ۶ منطقه تقسیم شده است.

خواندن ادامه مطلب

محموله ۵ تُنی چوب درختان بومی به مقصد نرسید

سرپرست اداره محیط زیست بهبهان گفت: محموله ۵ تنی چوب غیرقانونی و قطعات چوبی درختان بومی در بیشه‌زار‌های این شهرستان در محدوده آباد زیدون کشف و توقیف شد.

خواندن ادامه مطلب

گاراژهای ضایعاتی شهر قم ساماندهی می‌شود

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت: با نهایی شدن فرآیند واگذاری زمین برای احداث شهرک بازیافت، گاراژهای ضایعاتی شهر قم ساماندهی می‌شوند.

خواندن ادامه مطلب

لزوم توسعه زیرساخت‌های بازیافت پسماند در مازندران

استاد دانشگاه مازندران، با بیان اینکه تمرکز روز جهانی محیط‌ زیست ۲۰۲۴ به بازیافت پسماند پلاستیک است، گفت: توسعه زیرساخت‌های بازیافت، آموزش و افزایش آگاهی عمومی، تشویق به اقدامات فردی و جمعی، تدوین و اجرای قوانین سخت‌گیرانه، حمایت مالی و تحقیق و توسعه در زمینه بازیافت راه‌حل‌هایی برای مدیریت پسماند در استان مازندران است.

خواندن ادامه مطلب

کارخانه چوب در ایوانکی افتتاح شد

احمدی رئیس سازمان صمت استان سمنان گفت: شرکت پایا آذران چوب شرق در ایوانکی با سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال افتتاح شد.

خواندن ادامه مطلب

آماده توسعه تجارت بدون کاغذ با کشورهای عضو «CPTA» هستیم

رییس مرکز تجارت الکترونیکی گفت: ایران همواره آماده همکاری با دیگر کشورهای عضو «CPTA» برای توسعه تجارت بدون کاغذ و بهبود فرآیندهای تجاری است.

خواندن ادامه مطلب

در شرایط فعلی نرخ ارز تعیین کننده صادرات و واردات کشور نیست

محمدرضا یزدی زاده کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه سامانه ارزی کشور باید به نرخ واحد تبدیل شود، گفت: پیش از هرگونه بحثی پیرامون نرخ ارز، ضروری است که ماهیت ارزی که تقاضا برای آن وجود دارد، به درستی تبیین گردد.

خواندن ادامه مطلب

رشد ۸.۳ درصدی شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی با سیاست حمایتی دولت سیزدهم

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در بخش صنعت کشور، رشد مستمر و ۸.۳ درصدی شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در ۲ سال با سیاست‌های حمایتی دولت سیزدهم رقم خورد که منجر به رشد مستمر تولیدات صنعتی و سهم صادرات شده است.

خواندن ادامه مطلب

صنایع بسته‌بندی؛تب‌سنج اقتصاد

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا نوشت: «زیرا اگر خوب باشند کارتن خریداری می‌کنند و کارتن‌سازها نیز از ما کاغذ می‌گیرند.»

خواندن ادامه مطلب

تولید نیمی از نیاز داخلی کاغذ در دولت سیزدهم

رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: ایجاد کارگروه کاغذ در دولت سیزدهم کمک کرد نیمی از کاغذ مورد نیاز مصرفی برای انتشار کتاب در داخل کشور تولید شود.

خواندن ادامه مطلب

حفظ یا حذف سیاست ارز ترجیحی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی

چندی است که سازمان برنامه و بودجه نظر به حذف سیاست ارز تثبیتی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی داده است و از طرفی بانک مرکزی بر تداوم همین سیاست تاکید دارد.

خواندن ادامه مطلب

محدودیتی برای مصرف برق صنایع خرد اعمال نمی‌شود

وزیر نیرو گفت: افزایش دما و صعودی شدن مصرف برق در تابستان سبب اعمال برخی محدودیت‌ها در صنایع متوسط و بزرگ می‌شود.

خواندن ادامه مطلب

ضرورت به‌کارگیری روش‌های جدید تامین مالی برای تحقق اهداف توسعه‌ای کشور

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در بحث مهم تامین مالی، نباید تمرکز مستمر بر استفاده از پول داخلی باشد و اگر دنبال دستیابی به اهداف توسعه‌ای کشور هستیم بایستی به دنبال روش‌‎های جدید و جایگزین تأمین مالی باشیم تا هم، رشد اقتصادی تحقق یابد و هم کنترل تورم عملیاتی شود.

خواندن ادامه مطلب

ابلاغ دستورالعمل‌های متعدد ارزی و تجاری مانع صادرات و واردات است

اعضای کمیته ارزی اتاق ایران در اولین نشست این کمیته، با انتقاد از ابلاغ دستورالعمل‌های متعدد و گاهی متناقض در حوزه ارز و تجارت، درخواست کردند که دولت در حال حاضر درباره این مسائل تصمیم جدیدی نگیرد.

خواندن ادامه مطلب

صدمه‌ جبران ناپذیر مصوبه اخیر وزارت صمت برای تولید کاغذ

در حالیکه مصوبه اخیر وزرات صمت و انتشار فهرست ۷۵۰ کالای اولویت دار برای واردات بحث‌برانگیز شده است،‌ برخی فعالان حوزه کاغذ معتقدند که این مصوبه به حوزه تولید نیز آسیب‌رسان است و برخی کالاهایی اولویت‌دار برای واردات در داخل نیز تولید می‌شوند.

خواندن ادامه مطلب

استاندار: کسب و کار کشت درخت اکالیپتوس با محوریت مردم در خوزستان رو به رشد است

استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح زراعت چوب گفت: گروه‌های مختلف مردم از جمله تشکل‌ها و تعاونی‌های خوزستان خواستار کشت اکالیپتوس در ۱۲۹ هزار هکتار از زمین‌های استان شدند که از این میزان ۵۴ هزار و ۳۰۰ هکتار به مرحله امضای قرارداد رسیده است.

خواندن ادامه مطلب

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای

توسعه بندر چابهار نه‌تنها تامین‌کننده منافع اقتصادی و بازرگانی ایران، هند، افغانستان و آسیای میانه است، بلکه همکاری منطقه‌ای و تضمین صلح در سطح آسیای جنوبی و مرکزی را تضمین خواهد کرد.

خواندن ادامه مطلب

همکاری نهادها برای کاهش رویه‌های مخل کسب‌وکار ادامه یابد

محمدرضا توکلی زاده، رئیس اتاق مشهد می‌گوید: همکاری نهادها برای کاهش رویه‌های مخل کسب‌وکار که منجر به تسهیلگری در محیط کسب‌وکار می‌شود، اقدام مثبتی است که باید در همه بخش‌ها ادامه پیدا کند.

خواندن ادامه مطلب

تخصیص ۳۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، رهاورد سفرهای استانی رئیس‌جمهور شهید به مازندران

استاندار مازندران با اشاره به انجام ۲ سفر استانی شهید آیت الله رئیسی به مازندران گفت که دستاورد این سفرها به این خطه از شمال کشور تصویب و اختصاص ۳۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح ها است.

خواندن ادامه مطلب

کارنامه دولت سیزدهم در حوزه کاغذ موفق بود

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا معتقد است؛ کارنامه دولت سیزدهم در حوزه کاغذ به‌ویژه خودکفایی کاغذ، کارنامه موفقی بود، دولت سیزدهم بیشترین وقت، امکان و توانمندی خود را در حوزه کاغذ تحریر گذاشت.

خواندن ادامه مطلب