آرشیو دسته بندی: گزارش

در این بخش گزارشات صنایع سلولزی منتشر می گردد

آغاز رویداد منطقه‌ای روز جهانی چوب در کرمانشاه

رویداد منطقه‌ای روز جهانی چوب همزمان با شروع هفته صنایع دستی با حضور ۴۰ هنرمند صنعتگر رشته چوب از سراسر کشور در کرمانشاه آغاز شد.

خواندن ادامه مطلب

نابسامانی در حوزه پسماند و بازیافت صنایع آلاینده از چالش‌های محیط زیست قم است

مدیرکل محیط ‌زیست قم گفت: آلودگی‌های ناشی از فاضلاب، نابسامانی در حوزه پسماند و بازیافت صنایع آلاینده مانند سرب و باتری و کمبود بارش از چالش‌های مهم زیست‌محیطی استان قم است.

خواندن ادامه مطلب

۱۳ میلیون متر مکعب چوب در قالب زراعت چوب تامین می‌شود

مجری طرح زراعت چوب گفت: در طرح کاشت یک میلیارد درخت بعد از گذشت ۴ سال، امکان تولید ۱۳ میلیون متر مکعب چوب در قالب طرح زراعت چوب وجود دارد

خواندن ادامه مطلب

چهار کشوری که رکورد دار واردات از ایران شدند

صادرات غیرنفتی ایران به کشورهای همسایه در دو ماه نخست امسال بیش از ۲۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. در این مدت تراز تجاری ایران مثبت بوده است.

خواندن ادامه مطلب

سهم ۷ برابری واردات نسبت به صادرات در مناطق ویژه اقتصادی خراسان رضوی

از مجموع صادرات استان، فقط ۵ درصد از مناطق ویژه اقتصادی بوده و در مقابل ۳۴ درصد از واردات استان از این مناطق است.

خواندن ادامه مطلب

محموله ۱۵ تنی کاغذ قاچاق در لرستان توقیف شد

فرمانده انتظامی لرستان گفت: محموله ۱۵ تنی کاغذ قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در این استان توقیف شد.

خواندن ادامه مطلب

کشف انبار ۱۰۰ میلیارد ریالی پوکه سیگار و کاغذ توتون قاچاق در ارومیه

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: چهار انبار پوکه سیگار و کاغذ توتون به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بازرسان این اداره کل با همکاری پلیس امنیت اقتصادی استان کشف و پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

خواندن ادامه مطلب

بهترین کاغذ برای انواع چاپ

هترین کاغذ برای انواع چاپ بسیار اهمیت دارد؛ زیرا کیفیت و قابلیت انتقال رنگ و جزئیات تصویر به شدت به نوع و ویژگی‌های کاغذ مرتبط است. از این رو، در انتخاب کاغذ برای چاپ، عوامل متعددی ازجمله نوع چاپ، نوع محتوا، استفاده نهایی و بودجه باید مدنظر قرار گیرد.

خواندن ادامه مطلب

حل مشکلات ۱۰ هزار کارخانه در کشور با مدیریت رئیس‌ جمهور شهید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با مدیریت و تلاش‌ های رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی، مشکل ۱۰ هزار کارخانه در کشور حل شد.

خواندن ادامه مطلب

هشدار سازمان بازرسی به شبکه بانکی درباره نرخ سود سپرده‌ها

معاون اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور با هشدار به شبکه بانکی کشور در رابطه با رعایت نرخ سود سپرده‌های بانکی، از برخورد با مدیران عامل بانک‌ها در صورت تخطی از بخش‌نامه‌های بانک مرکزی پیرامون سود سپرده بانکی خبر داد.

خواندن ادامه مطلب

تجارت خارجی کشور به ۲۵.۳میلیارد دلار رسید

رئیس کل گمرک ایران با اعلام اینکه ارزش تجارت خارجی کشور در سال جاری به ۲۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار رسیده است، از افزایش ۳.۸ درصدی صادرات غیرنفتی کشور در دو ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

خواندن ادامه مطلب

۲ هزار و ۱۵۷ عنوان کتاب در قزوین به چاپ رسیده است

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: ۲ هزار و ۱۵۷ عنوان کتاب طی ۲ سال گذشته در این استان به چاپ رسیده است.

خواندن ادامه مطلب

پلمب دو کارگاه غیرمجاز تفکیک پسماند در یزد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد: دو کارگاه غیر مجاز تفکیک پسماند، تخلیه و پلمب شدند.

خواندن ادامه مطلب

دستاورد‌های ۳۲ ماه خدمت در حوزه تجارت خارجی

تجارت خارجی کشورمان در ۳۲ ماه خدمت آیت الله رئیسی (از شهریور ۱۴۰۰ تا پایان فروردین ۱۴۰۳) بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار بود.

خواندن ادامه مطلب

جزئیات آتش سوزی کارگاه کاغذ خردکنی در خاوران

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران جزئیات وقوع حریق در یک کارگاه کاغذ خردکنی در محدوده خاوران را تشریح کرد.

خواندن ادامه مطلب

۶۰ هکتار از طبیعت جنگلی کوه سیاه فارس سوخت

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با بیان اینکه ۶۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه سیاه شهرستان رستم در آتش سوخت، گفت: با همکاری دوستداران محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی شعله‌های سرکش آتش در مناطق طبیعی و جنگل های این منطقه مهار شد.

خواندن ادامه مطلب

یزد یک گام تا آرزوی تولید کمپوست از زباله

حدود دو دهه از آغاز عملیات ساخت کارخانه کمپوست شهر یزد و وعده ثروت آفرینی از زباله‎های این شهر از سوی مسئولان می‎گذرد؛ وعده‌ای که هرچند تحقق آن در سالهای اخیر قوت گرفته ولی هنوز هم مسئولان شهر آن را منوط به تحویل تجهیزات می‎دانند.

خواندن ادامه مطلب

دستور مخبر برای ادامه نظارت بر بازار و کالاهای ضروری

گزارش مرکز آمار از شاخص تورم مصرف‌کننده در اردیبهشت ماه به تفکیک اقلام خوراکی، غیر خوراکی، خدمات، بهداشت و مابقی اقلام اثرگذار بر تورم در جلسه رصد اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و سرپرست ریاست جمهوری دستورهایی در خصوص استمرار نظارت بر بازار به خصوص بازار کالاهای ضروری صادر کرد.

خواندن ادامه مطلب

فهرست ۷۵۰ اولویت واردات اعلام شد

طبق اعلام سامانه جامع تجارت، امکان اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچون گذشته برقرار است، اما اولویت اول با ۷۵۰ کد تعرفه‌ای است که در تامین کالاهای مورد نیاز کشور از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

خواندن ادامه مطلب